Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Sipariş Koşulları

 

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR


1.1- SATICI:
Ünvanı: Sınırlı Sorumlu Yayınevleri İşletme Kooperatifi (www.yaykoop.com)
BAĞCILAR CAD.SÜLÜN SİTESİ (DETAY 2 SİTESİ) B BLOK NO:16/AD BULGURLU / ÜSKÜDAR / İSTANBUL
TEL: 0(216)650 90 05


1.2- ALICI:
Müşteri

 

MADDE 2 - KONU


İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.yaykoop.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- İADE, İPTAL ve TESLİMAT KOŞULLARI

3.1- İade ve İptal:


Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle gönderilememesi veya hakem heyeti kararları ile tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda Sınırlı Sorumlu Yayınevleri İşletme Kooperatifi / www.yaykoop.com banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani Sınırlı Sorumlu Yayınevleri İşletme Kooperatifi / www.yaykoop.com bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani Sınırlı Sorumlu Yayınevleri İşletme Kooperatifi / www.yaykoop.com ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, Sınırlı Sorumlu Yayınevleri İşletme Kooperatifi / www.yaykoop.com bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, banka tarafından yapılacaktır.

Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.

 

Havale / EFT veya PTT Posta Çeki'ne İade Prosedürü:

Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle gönderilememesi veya hakem heyeti kararları ile tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, ödeme Havale / EFT veya PTT Posta Çeki'ne yapılmışsa, ilgili mecralara iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

Havale / EFT veya PTT Posta Çeki ile yapılan alışverişlerde cayma hakkının kullanıldığı durumlarda, ALICI'ya nakden ödeme yapılmaz. Alışverişin Havale / EFT ile yapıldığı durumlarda, para iadesi yine aynı mecralar yolu ile 7 iş günü içerisinde yapılır. Alışverişin PTT Posta Çeki ile yapıldığı durumlarda ise para iadesi, yine PTT Posta Çeki hesabı üzerinden 7 iş günü içerisinde gerçekleştirilir.

Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER


4.1- ALICI, www.yaykoop.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun şekilde teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- Ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, (ayıplı) garanti şartları içinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

 

 

MADDE 5- TEMERRÜT HÜKÜMLERİ


Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu'nun 106-108. maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmemesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir.

Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmeliğin 9. maddesinin son fıkrası gereğince satıcı Sınırlı Sorumlu Yayınevleri İşletme Kooperatifi / www.yaykoop.com , sipariş konusu mal veye hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüd eder. Bu durumda, Sınırlı Sorumlu Yayınevleri İşletme Kooperatifi / www.yaykoop.com sözleşmeyi derhal fesh etme hakkına haiz olup, müşterinin sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan tüm belgeleri geri iade edeceğini taahhüd eder.

Sınırlı Sorumlu Yayınevleri İşletme Kooperatifi / www.yaykoop.com un işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, bu tip durumlarda ALICI, Sınırlı Sorumlu Yayınevleri İşletme Kooperatifi / www.yaykoop.com un hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir. (İade prosedürü, ödemenin şekline göre yukarıda belirtilen iade prosedürü şeklinde olacaktır. Bu durum, ALICI tarafından kabul edilir.)

 

MADDE 6- YETKİLİ MAHKEME


İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI : Sınırlı Sorumlu Yayınevleri İşletme Kooperatifi (www.yaykoop.com)

ALICI : MÜŞTERİ

 

Kapat